15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

CRDC 5 Portlu Usb Şarj Aleti İncelemesi

Bu yazımda yaklaşık 1.5 aydır kullanmış olduğum CRDC marka quick charge teknolojisi destekleyen 5 portlu şarj aletinin incelemesini yapacağım.

Cihazın boyutları tam olarak 94mm*60mm*25mm şeklinde. 2.5 inç harddisk kadar. 149 gram ağırlığında. Yan tarafları piano black renginde. Çizilmelere dayanıksız gözüküyor.

Giriş portu 100-240V 50/60HZ 1.5A değerine sahip.
Cihazda 4 adet Usb A, 1 adet Usb Type C çıkışı var.
Type A çıkışları 5V da çalışıyor, 2,4A e kadar güç veriyor. AiPower adı verilen teknoloji var. Bu teknoloji ile cihazınıza ne kadar gerekiyorsa o kadar güç çekiyor.
Type C portu Quick Charge 3.0 destekli. Bu port 3.6V-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, 9V-12V/1.5A değerlerine sahip. Geriye dönük olarak da çalışabiliyor. Eğer Quick Charge teknolojiisne sahip cihaz kullanmazsanız 5V 3A olarak güç veriyor.

Cihazın kutu içeriğinde kendisi, 0.8 metre güç kablosu, 1 metre Quick Charge 3.0 destekli Type C to Type C kablosu, kullanma kılavuzu, garanti kağıdı çıkıyor.

Kullanma kılavuzunda İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince gibi diller yer alıyor. Türkçe maalesef yok. İçeriği ise cihazın ufak tanıtımı, kutu içeriği tanımı, cihazın teknik özellikleri, cihazın bölümlerinin tanıtılması (giriş ve çıkış portları), Qualcomm Quick Charge teknolojisinin tanıtımı,AiPower teknolojisinin tanıtımı gibi konular yer alıyor. Çok fazla işe yarar bilgi yok.

Garanti kağıdında garantisi ile ilgili bilgiler yer alıyor. 18 ay garantisi var. Fakat ne kadar geçerli bilmiyorum. Geçerli olsa bile geri gönderim ücretleri yüksek olacaktır.

Cihazın Quick Charge özelliğini Xiaomi Mi 6 ve General Mobile GM 5 Plus ile test etme şansım oldu. Herhangi bir sorun olmuyor. Orijinal adaptörde nasılsa aynısı oluyor.

Kısacası ürün bu kategorideki en iyi fiyat/performans cihazlarından biri. Yanında gelen 1 metre Quick Charge 3.0 destekli Type C to Type C kablosu da ek kablo almaktan kurtarıyor. Eğer uygun fiyatlı ve çoklu bir şarj aleti almak isterseniz bu cihaza da bakmanızı öneririm.

Cihazın kutu içeriğinin fotoğrafları:
Belirteyim fotoğraflar bana ait değil. Ürünün yorumlarından aldım 🙂

 

Bunlar ise benim çekmiş olduğum fotoğraflar:

 

Ürünün linki

 

Paylaş:
Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
ADSL Nedir?
Sıradaki Yazı
CentOS 6 PPTP VPN Kurulumu