15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Logitech M557 İncelemesi

Logitech markasının iyi bir Bluetooth farelerinden olan M557 modelinin incelemesi ile karşınızdayım.

Ürünü AliExpress üzerinden satın aldım. Kargo ile yuvarlama olarak 22$ a geldi. Kutusuz bir şekilde satılıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp doğruladım ürün orijinal. Ama sıkıntı durumunda garanti nasıl bilmiyorum açıkçası. Aldığım linki de hemen vereyim. Daha ucuzu var mı bakmadım. Siz bakın bi derim. Güvendiğiniz satıcıdan veya siteden alın gitsin.

Çok yeni bir model değil. Tanıtımında Windwos 8 üzerinden gidilmiş. Yanılmıyorsam çıkış tarihi 2014 gibi olmuş. Ama bana ulaşan ürün Logitech in yenilenen logosu ile geldi.

 

Gelelim ufaktan inceleme kısmına.

 

DPI değeri 1000 olarak ayarlı. Değişme imkanı yok.

Sanıyorum Bluetooth 3.0 versiyonu var cihazda.

2 Adet AA pil ile çalışıyor. Pil ömrü 12 ay olarak belirtilmiş. Deneme imkanım yok şu anda ama genelde Logitech vaad ettiği sürelere yaklaşıyor diye biliyorum.

Windows tarafında Windows 10 ve Windows 7 ile denedim. İki işletim sisteminde de gayet güzel ve sorunsuz çalıştı. Fareyi açıp kapatınca veya bilgisayarı açıp kapatınca herhangi bir sorun olmadan ve çabucak bağlandı.

Ayrıca Android 8 ile denedim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

 

Tasarımı gayet güzel. Boyutu küçük. Taşınabilirliği bundan dolayı güzel. Ergonomik yapısı var mı yok mu emin değilim. Çok kötü değil ama tutuşu. Alışmanız lazım sadece.

Windows 10 ile kullanırken SetPoint uygulamasını da yükledim. Bu program üzerinden tuşların fonksiyonlarını ayarlayabiliyorsunuz. Pil durumunu kontrol edebiliyorsunuz. Gayet güzel bir uygulama. Keşke arayüzü Türkçe olsaymış daha iyi olurmuş diye düşünüyorum.

 

Birkaç fotoğrafını da ekleyeyim hemen.

 

Görünüşü bu şekilde. Normalde parlak ve yansıtan bir yüzey var. Ama görüntü bozulmasın diye flaşlı çekim yaptım hep. Aklınızda bulunsun bu da.

 

Arkası da bu şekilde. Modeli (M557) yazıyor. Onun dışında herhangi bir yazı yok. Açma kapama tuşu ve bağlantı tuşu var. Bir de optik sensörü bulunuyor.

Bu da yandan görünüşü.

 

 

Diğer yandan görünüşü.

 

Pil kapağı çıkmış hali. Şu anda içinde GP 2700 serisi pil var.

 

Bu fareyi kimler tercih etmeli?

Eğer uygun fiyatlı bir Bluetooth fare ihtiyacınız varsa bakabilirsiniz.

Eğer USB portu az ve taşınabilir bir bilgisayarınız varsa port sıkıntısı yaşamamak için bu fareye bakabilirsiniz.

 

Genel değerlendirmeye geçersem:

Farenin malzeme kalitesi de fiyatına göre güzel. Logitech zaten fazla konuşmaya gerek yok. Onun dışında bir sıkıntısını görmedim. Eşleştirmesi kolay ve hızlı. Bir kere eşleştirince bir daha herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Logitech in M557 modelini öneriyorum.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
RAMDAC Nedir?
Sıradaki Yazı
General Mobile e-Tab 5 Yazılımı