15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Rush RM23 İncelemesi

Bugün sizlere uygun fiyatlı olan bir kablosuz oyuncu faresi incelemesi yapacağım.

Kutusuyla başlayayım bir yandan da anlatayım.

 

Böyle bir kutusu var. Kutusunun ön yüzünde kablosuz oluşuna, 2400 DPI oluşuna, şarj edilebilir dahili bataryasının oluşuna ve ışıklı dikkat çekmişler. Göründüğü gibi ön yüzü böyle. Kutu içeriğinden fare, yaklaşık 15cm Micro USB kablo (orta kaliteli) ve kullanma kılvuzu/garanti belgesi çıkıyor.

 

Kutusunun ön yüzeyini açabiliyorsunuz. Çok tarif edemedim ama gözüktüğü gibi işte. Yine benzer şeylere dikkat çekilmiş ve faremiz gösterilmiş.

 

Çok net çekememişim ama arka yüzeyi de böyle. İngilizce açıklamalar yer alıyor. Yerli bir firma en altta yazdığı gibi. Türkçe yazsalarmış daha iyiymiş bence.

 

Gelelim faremizin birkaç farklı açıdan çekilmiş fotoğraflarına.

 

 

 

 

 

 

 

Fare gözüktüğü gibi alıştığımız kablosuz farelere göre büyük. Boyut açısından kablolu oyuncu farelerine yakın diyebilirim. Işıklı ve ışıksız mod olarak açabiliyorsunuz. Ama ışıksız modda da farenin lazerinin kırmızı ışığı etrafı aydınlatıyor. Bu açıdan bir eksi diyebilirim. Çünkü ışıklı olunca renklere kırmızı ekleniyor ve tonları karışıyor. Renkli modda ise RGB arası tonları belirli sürelerle tekrarlıyor. Çok kısa aralıklı sürekli renk değiştiren bir ışık. Dediğim gibi lazerinin kırmızısı eklenince tonlar karışıyor biraz. En azından farklı bir lazer kullansalarmış böyle bir şey yaşanmazmış.

 

Malzeme kalitesi olarak orta. Siyah kısmı piano black denilen kaplama olur ya onun gibi bir şey. Parlak siyah malzeme. Çizilmeye hassas gibi. Keşke mat siyah bir malzeme olsaymış. Gri olan yanları ise siyah kısmına göre daha mat bir madde. Keşke iki tarafı da mat yapsalarmış bence. Çiziklere daha dayanıklı olurdu diye düşünüyorum.

Farenin altı bu şekilde. Tam olarak belli olmasa da açma tuşu 3 kademeli. Kapalı, Işıklı ve Işıksız şeklinde. Şarj soketi girişi de sol tikin (fotoğrafa göre sağ) hemen altında. Micro USB kablo ile şarj edebiliyorsunuz.

 

Fiyat/performans olarak güzel diyebilirim. Kablosuz olması ve pilinin dahili olması güzel bir artı. Pil bitince çıkarma, şarj etme, takma veya yeni pil alıp değiştirme gibi dertlerden kurtarıyor. Zaten piyasadaki çoğu telefon halen Micro USB.  Telefonunuzun şarj aleti ile de şarj edebilirsiniz. Bu özellikle bir artı benim gözümde.

 

Bu fiyat aralığında kablosuz bir oyuncu faresi istiyorsanız zaten çok seçeneğiniz yok ne yazık ki. O yüzden bu modele bir bakın derim.

 

N11 üzerinden satın aldım. Kargo dahil 55 Lira ödedim. Yurtdışında da benzerleri az çok benzer fiyata geliyor. Hem Türkiye’den hızlıca gelmesi hem de 2 yıl garantisi olunca Türkiye’den almak daha mantıklı geldi. Hemen aldığım linki vereyim.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Neden Wi-Fi Özellikli Yazıcı?
Sıradaki Yazı
Netmaster Modem Arayüzüne Girmek