15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Neden Şarjlı Diş Fırçası?

Evet arkadaşlar. Bugün farklı bir konuyla karşınızdayım. Neden şarjlı diş fırçası? Ne gibi avantajları var? Gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle ilk başta bana da saçma geliyordu. Benden habersiz bana alınmış, yani hediye olarak aldım. Ben kendim almazdım diye düşünüyorum.

İlk aldığımda öncelikle kutu açılışı yaptım. Kutudan genellikle cihazın gövdesi, şarj aleti, başlığı, kitapçıkları falan çıkıyor. Kullandığınız modele göre değişiyor. Ama standart olarak bunlar bulunuyor.

Bu arada sahip olduğum cihazı da diyeyim. Oral-B Professional Care 500 modeli. 3 boyutlu hareket yapan cihazların başlangıç versiyonu diyebilirim. Şuraya ufak bir karşılaştırma listesi ekleyeyim hemen.

 

Neyse konumuza geri dönelim. Kutudan çıktığında şarjı yoktu. Hemen şarja taktım. Yanlış hatırlamıyorsam 24 saat civarı şarjda kaldı.

 

Sonrasında kullandım. Diş macununu sıkıp, başlık kısmını suya tuttuktan sonra diş fırçasını açıp dişimi fırçaladım. İlk kullandığımda çok sarsıntılı ve gürültülü gelmişti. Ama dişlerimi hiç bu kadar temiz hissetmemiştim.

20 bin salınım, 8 bin 800 titreşim hareketi yapıyor cihaz. Normal şekilde bu sayılara ulaşmak imkansız. Bundan dolayı çok iyi bir şekilde temizlik sağlıyor diyebilirim. Gerçekten böylesine bir sonuç beklemiyordum. Beni şaşırttı. Gayet güzel bir şekilde ağız hijyeni sağlıyor.

 

Gelelim ufak bir genel değerlendirmeye

 

Artıları

 

  • Normalde ulaşamayacağınız bir hızda temizliyor. Böylece kısa sürede ve derinlemesine temizlik sağlıyor.
  • Kullanımı çok kolay. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Genel olarak bu şekilde özetleyebilirim.

 

Peki bu cihazların hiç mi olumsuz yönleri yok? Gelin bakalım.

 

Eksileri

 

  • Fiyatları biraz pahalı. Yaklaşık 100 lira civarından başlıyor. Tabi benim dediğim 3 boyutlu temizlik sağlayan cihazlar.
  • Yedek başlıkları pahalı. 2 tanesini 30-40 liraya alıyorsunuz. Kampanya ile daha ucuza getirebilirsiniz. Veya AliExpress üzerinden muadillerini alabilirsiniz.
  • Uzun sürede şarj oluyor. Gerçi günde 2 kere fırçalandığı için aşırı önemli değil bence.

 

Genel olarak özetlersem.

 

Ben 3 boyutlu temizlik sağlayan cihazların başlangıç versiyonunu kullanıyorum. Aşırı özelliği yok. Çok özellikli olanlar denildiği gibi mi fikrim yok. Ama alacaksanız kesinlikle 3 boyutlu temizlik sağlayan bir şarjlı diş fırçası alın derim. Çünkü en iyi temizliği bu versiyonlar sağlıyor.

 

Eğer şarjlı diş fırçası almayı düşünüyorsanız, çok düşünmeden alın derim. Kesinlikle faydasını göreceksiniz.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Quick Charge 4 Teknolojisini Kullanan Telefonlar
Sıradaki Yazı
Oral-B Pro 750 İncelemesi