15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Xiaomi Mijia Wiha Tornavida Seti İncelemesi

Bugün Xiaomi markasının Mijia markası altında Wiha ile ortak ürettiği tornavidanın incelemesi ile karşınızdayım.

 

Kutusundan ürüne doğru geçiş yapacağım.

 

Böyle bir kutu karşılıyor bizi. Sol üst tarafta Red Dot Tasarım ödüllerindeki 2017 yılındaki başarısından bahsedilmiş. Ödüllü tasarımlı yani. Kutunun orta kısmında da ürünün görseli yerleştirilmiş. Alt kısmında ise Çince yazılar var.

 

Kutunun arka kısmı da böyle. Gayet sade. Üst tarafta takımdaki tornavida uç tipleri gözüküyor. Alt kısımda ise Çince yazılar mevcut.

Ufak not düşeyim. Bu kadar Çince gördükten sonra “Ulan acaba dolandırıldım mı?”, “Satıcı beni kazıklayıp sahte ürün mü sattı?” gibi düşüncelere kapıldım. Fakat sonra içinden çıkanı görünce bu kadar kaliteli replika olmaz dedim. İnternetten araştırdığımda orijinal olduğunu anladım. Yeri gelmişken hemen belirteyim dedim.

 

En dış kutunun içinden de bir kutu çıkıyor. Dümdüz beyaz bir kutu. Onu eklemiyorum. Çünkü gerek yok. Onun içinden de tornavida takımı ve bir kart çıkıyor. Kart komple Çince olduğu için ne olduğu hakkında bilgim yok. Adamları tebrik ediyorum. Kendi dillerine bu kadar çok önem vermişler.

Tüm kutulardan çıkarınca bu şekilde çıkıyor. Bilgilendirme kağıdı var üzerinde. Bunda da Çince yazmaya devam etmişler.

 

 

Tornavida setinin ilk görünüşü böyle. Dışında alüminyum bir kabı veya kılıfı var diyeyim. Üst taraftan bastırınca gövde ve uç seti çıkıyor.

 

Ön tarafta bu şekilde Mijia logosu ve Wiha yazısı var.

 

Arka tarafı ise böyle. Tam arkasında Çince ve İngilizce yazılar mevcut. İngilizce olanın çevirisini “Tamiratı yapacağınız ürünün güç bağlantısını kesmeyi unutmayın.” şeklinde yapabilirim.

 

Üstünden basınca bu şekilde kendini bırakıyor. Kızaklı falan diyebilirim.

 

Mekanizması da böyle bir şey.

 

Kutusundaki mekanizma da böyle. Gözle de zor görülüyor. Fotoğrafta elimden geldiğince belli etmeye çalıştım.

 

Setin görünüşü böyle. Gayet hoş bir tasarımı var bence. Malzeme kalitesi üst düzeyde. Uçların durduğu yer mıknatıslı. Hareket ettirseniz bile düşme olmuyor. Tornavida gövdesinin ucu da mıknatıslı. Uç kolay bir şekilde takılıyor. Ve söktüğünüz vida da düşmüyor. Hatta gövdenin boşluğu da mıknatıslı. Çıkardığınız uçları buraya koyarak düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Genel değerlendirmeye gelirsem.

 

Ürünü AliExpress üzerinden yaklaşık 18.50$ a aldım. Yaklaşık 30₺ daha fazlasına Türkiye’den de alınabiliyor. Kişisel tercih. Zamanım vardı ve uyguna almak istedim ben.

Ürün fiyatını kesinlikle hak ediyor. Çok daha ucuza da tornavida setleri alabilirsiniz. Ama hem taşınabilirlik, hem tasarım hem de kalite olarak bu kadar iyisini zor bulursunuz. Ömürlük bir ürün. Özellikle zorlamadığınız sürece uzun süre gider diye düşünüyorum. Evdeki onarımlarınızda, hatta ticari amaçlı da gayet güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Güncel birçok ucu barındırıyor zaten. Çoğu işinizi fazlasıyla görecektir. Eğer satın almak istiyorsanız deneyimleme şansınız varsa bir kullanın derim. Kesinlikle almayı düşünürsünüz.

 

Ürünü buradan aldım. En uygun fiyatlı buradaydı ben alırken. Değişir mi bilmiyorum. Satıcı ile pazarlık yapmaya çalışın derim. İndirim yapabilir. Yapmazsa da bu satıcıyı da listenize alın derim. Sıkıntısız bir şekilde orijinal ürün yolladı bana.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Zebramo Üzerinden Ürün Satmak
Sıradaki Yazı
Yeni SSD Alınca Yapılması Gerekenler