15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Aracınıza Uygun Parçaları Bulun!

Daha önceden Şasi numarasıyla araç bilgilerine erişmeyi göstermiştim. Şimdi de aracınız için uygun parçaları ve referans kodlarını bulmayı göstereceğim. Peki bu ne işinize yarayacak? İstediğiniz parçayı bir parçacıdan temin edeceğiniz zaman parçayı anlatmak yerine referans kodunu vereceksiniz. Böylece doğru parçayı daha kısa sürede alacaksınız.

 

Ufak bir not yazayım. Şasi numarası ile servislerde yapılan sorgular kadar doğru olmayabilir ama size fikir verir en azından.

 

Kullanacağımız sitenin adı catcar.info

İlk olarak siteye giriş yapıyoruz.

 

Böyle bir site karşılıyor bizi. Markayı seçiyoruz.

 

 

Markayı seçtikten sonra modeli seçmemiz gerekiyor. Diğer yazıda olduğu gibi burada da Latitude üzerinden anlatım yapacağım ben.

 

 

Modeli seçtikten sonra araç kodunu soruyor size. Biliyorsunuz araçların yıllarına ve ülkelere göre motorları vs değişebiliyor.

 

 

Peki bu aşamada seçmemiz gereken aracımızın kodunu nasıl öğreneceğiz? Bunu da hemen anlatayım.

Hemen  Şasi numarasıyla araç bilgilerine erişme yazısından duyduğunuz carinfo.kiev.ua/cars/vin/ sitesine giriyoruz. Sorgumuzu yapıyoruz. Gelen sonuç kısmına bakalım hemen.

 

Çıkan sonuç gene böyle olacak. Model type kısmı bizi ilgilendiriyor. Benim sorguladığım aracın model kodu L70R miş. Bu model kodunu seçtikten sonra devam edelim.

 

 

Model kodunu seçtikten sonra yürüyen, kaporta, elektronik gibi seçenekler var. Bu seçimleri yaptıktan sonra kategoriler gelecek gene. Kendinize uygun olanı seçip devam edebilirsiniz. Böylece istediğiniz parçayı ve referans kodunu bulabilirsiniz.

 

Önceki Yazı
Şasi Numarası ile Araç Bilgilerine Erişme
Sıradaki Yazı
Neden Wi-Fi Özellikli Yazıcı?