15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

PPV Nedir?

Pay-Per-View (PPV) veya Türkçe hali ile görüntüleme başına ödeme, bir izleyicinin özel yayın yoluyla izlemek için olayları satın alabileceği bir tür ödemeli televizyon veya web yayını hizmetidir. Yayıncı, etkinliği sipariş eden herkese aynı anda gösterir.

Etkinlikler, elektronik program kılavuzları, otomatik bir telefon sistemi veya canlı bir müşteri hizmetleri temsilcisi kullanılarak çok kanallı bir televizyon platformu aracılığıyla satın alınabilir. Televizyon sağlayıcıları aracılığıyla veya bunun yerine, çevrimiçi video akışı yoluyla dağıtılan izleme başına ödemeli yayınların sayısı giderek artmaktadır. 2012 yılında, popüler video paylaşım hizmeti YouTube, iş ortaklarının platformda canlı PPV etkinliklerine ev sahipliği yapmasına izin vermeye başladı.

PPV aracılığıyla dağıtılan etkinlikler tipik olarak boks ve karma dövüş sanatları (öncelikle bir veya daha fazla önemli unvan dövüşü içeren kartlara odaklanan), profesyonel güreş gibi spor eğlenceleri ve konserler gibi dövüş sporları etkinliklerini içerir. Geçmişte PPV, pornografik filmler gibi yetişkinlere yönelik içeriklerin yanı sıra uzun metrajlı filmlerin yayınlarını dağıtmak için sıklıkla kullanılıyordu, ancak dijital kablo ve akışlı medyanın büyümesi, bu kullanım durumlarının isteğe bağlı video sistemleri (izleyicilere izin veren) tarafından kapsanmasına neden oldu. önceden kaydedilmiş içeriği herhangi bir zamanda satın almak ve görüntülemek için), bunun yerine PPV‘yi öncelikle canlı etkinlik programlarına ve dövüş sporlarına odaklanmaya bırakıyor.

 

Alıntıdır
Paylaş:
Ulam:Nedir?
Önceki Yazı
Set-Back Box Nedir?
Sıradaki Yazı
ZIF Nedir?