15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Set-Back Box Nedir?

Set-Back Box (SBB) terimi, dijital TV endüstrisinde, hem doğrusal yayına hem de internet tabanlı video içeriğine ve ayrıca Electronic Programme Guides (EPG) gibi bir dizi etkileşimli hizmete erişmelerini sağlayan bir tüketici donanımını tanımlamak için kullanılır. Pay Per View (PPV) ve Video on Demand (VOD) ile internette gezinme ve bunları büyük ekran televizyonda görüntüleme. TV setinin üstüne veya altına oturan standart Set-Back Boxların (STB‘ler) aksine, set üstü kutuların, ekran paneli düz panel TV’nin arkasına monte edilmesini sağlamak için daha küçük bir form faktörü vardır. bakışından.

Bugüne kadar, geri alma kutuları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dört büyük kablo pazarında kullanıma sunulmuş olan kablo endüstrisine odaklanmıştır. Şubat 2010 itibariyle, bu cihazlar hem Standard Definition (SD) hem de High Definition (HD) versiyonlarda mevcuttur, bir DOCSIS 2.0 yüksek hızlı dönüş kanalı sağlar ve tüm endüstri standardı sıkıştırma formatlarında iletimleri alabilir, MPEG-2, MPEG-4/H.264 ve SMPTE-421M/VC- dahil. Bu, yayıncıların yeni bir tüketici TV deneyimi yaratırken yayın bant genişliğini en üst düzeye çıkarmasını sağlar.

Ekim 2009’da ADB-4820C Set-Back Box , Amerika Birleşik Devletleri, Colorado, Denver’daki TV 3.0 Konferansında IMS Research tarafından denetlenen bağımsız endüstri uzmanlarından oluşan bir panel tarafından Yılın TV İnovasyonu seçildi. ADB set-back box, hem TV hem de set-back box için tek bir uzaktan kumandanın kullanılmasını sağlayan en son HDMI-CEC teknolojisini kullanan ilk cihazdı ve tru2way uyumludur.

 

Alıntıdır
Paylaş:
Ulam:Nedir?
Önceki Yazı
LG 32LS5600 Kullanım Kılavuzu
Sıradaki Yazı
PPV Nedir?