15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Asyaink HP Kartuş Dolum Seti İncelemesi

Yeni aldığım HP Deskjet 2620 yazıcımın (incelemesi gelecek) Hp 304 kartuşunu doldurmam için dolum seti almam lazımdı. Araştırdığımda Asyaink markasını kullanan ve memnun kalanları gördüm. Ben de bu markayı tercih ettim. 26 Nisan Perşembe günü N11 mağazası üzerinden sipariş verdim. Akşama doğru kargoya verildi. Kargo firması sürat kargo. Bugün yani 28 Nisan Cumartesi günü teslim edildi. Antalya’dan geldiği için süreç normal.

Siparişin içeriği ilanda belirtilene göre şu şekildeydi

100 mL Black (Siyah) mürekkep
100 mL Cyan [Mavi (Aslında Camgöbeği)]  Mürekkep
100 mL Magenta [Kırmızı (Aslında Galibarda)] Mürekkep
100 mL Yellow (Sarı) Mürekkep
1 Adet Kartuş Vakum/Dolum Aparatı (2 Adet Yeşil Conta Gönderilir Siyah ve Renkli Kartuşlarınız için)
1 Adet Kartuş Temizleme Spreyi
4 adet Kartuş Dolum Şiringası (Enjektör)
1 Çift Lateks Uygulama Eldiveni
4 Adet Kartuş Dolum Etiketi

 

Aynen de ilandaki gibi sıkıntısız bir şekilde geldi.

,

 

Şu şekilde kullanma talimatı da çıktı

 

Bu talimat sadece siyahlarda geçerli değil. Renklilerde de geçerli. Renkli kartuşların renk dizilimi değişse de diğer şeyler aynı.

Ayrıca yanında şeker de yollamışlar hediye olarak. Üzerinde  “Güzel yorumlarınızı yazarken ağzınız tatlansın istedik” yazıyordu. Güzel düşünülmüş bir olay.

 

Yazıcının üzerinde gelen 304 demo kartuşu vardı. Bitmemişti ama azalmıştı. Talimatları uygulayıp dolum işlemini gerçekleştirdim. Yaklaşık tüm mürekkeplerden 4-5 mL kadar doldurdum. Bu şekilde yaklaşık 20 dolum yapabilirim. Eğer kartuşlarda herhangi bir sıkıntı çıkmazsa tabi.

4 yerine 5 şırınga çıksaydı ve biraz daha kartuş dolum etiketi olsaydı daha güzeldi açıkçası. Ama bu şekilde de gayet güzel.

Kartuşları doldururken eldiven takmazsanız eliniz çok kirleniyor. Ben rahat etmediğim için takmadım. Elime biraz karbonat döküp, ıslatıp ardından ovaladıktan sonra sabunla yıkayınca elimde bulaşan mürekkebin çoğu gitti. Eğer eldiven takmazsanız ve eliniz kirlenirse bu yöntemi deneyebilirsiniz.

İşlemlerin sonucunda kartuşu takıp çıktı aldım. Kalitesinde bozulma görmedim. Yaptığım düz hesaba göre yaklaşık 20 kere dolum yapabilirim. Burada yazan bilgiye göre siyah kartuş yaklaşık 120 sayfa çıkartıyor. Burada yazdığına göre de renkli kartuş yaklaşık 100 sayfa çıktı alıyor. Siyah ile ortalama 2400 sayfa, renkli ile ortalama 2000 sayfa çıktı alabilirim. 35₺ ye aldığım dolum seti için gayet güzel bir maliyet ortaya çıkıyor. Çünkü kartuşların tanesi ortalama 50 lira civarı. O yüzden en mantıklısı dolum yapmak gibi gözüküyor.

Ürününden ve satıcıdan gayet memnun kaldım. Tavsiye ederim.

 

Aldığım ürünün linki

https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/asyaink-hp-304-kartusu-ile-uyumlu-kartus-dolum-seti-4x100ml-hp-P217983642

 

Aynı yerin tüm satış yerleri

 

https://www.yazicimarketi.com/

https://www.n11.com/magaza/hepsindenal/magaza-yorumlari

https://www.hepsiburada.com/Asyaink/murekkep-kartuslar-c-243

https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=asyaink

 

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Mikroişlemci Nedir?
Sıradaki Yazı
WordPress Kurulu Olan Dizini Değiştirme