15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

General Mobile Discovery Yazılım Yükleme

Merhaba arkadaşlar

Bugün sizlerle General Mobile Discovery telefonuna yazılım yükleme işini anlatacağım.

 

Öncelikle neden yazılım yüklenir?

 

  • Telefonunuzun yazılımı bir şekilde bozulmuştur.
  • Telefonunuza virüs girmiştir.
  • Telefonunuza farklı bir yazılım yüklemişsinizdir ve geriye dönmek istiyorsunuzdur.

Gibi şeyler sayılabilir. Fazla uzatmadan yüklemeye geçelim.

 

Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey telefonunuzun kaç GB kapasiteye sahip olduğudur. Çünkü yanlış bir yazılım yüklerseniz geri dönüşü imkansız olabilir.

Ayrıca başka bir dikkat etmeniz gereken şey yazılım atınca telefonunuz sıfırlanacaktır. Gereken yedekleri mutlaka alın.

 

Anlatacağım şeyleri uygularken başınıza bir şey gelirse ve telefonunuz kullanılmaz hale gelirse sorumluluk kabul etmiyorum. Tüm sorumluluk sizindir.

 

İhtiyacınız olan dosyalar:

  1. Sürücü Dosyaları
  2. General Mobile Discovery 4GB Yazılımı
  3. General Mobile Discovery 16GB Yazılımı

 

Gereken dosyaların linkine üstüne tıklayarak indirebilirsiniz.

 

İlk başta sürücü dosyasını açıp gereken uygulamaların kurulumunu yapın. Sürücüleri kurduktan sonra telefonun bataryasını çıkarıp bataryasız şekilde USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini sağlayın. İşiniz bittiğinde USB kablosunu çıkarın.

 

Sürücüleri yüklendikten sonra indirdiğiniz  yazılım yükleme aracı dosyasını çalıştırın. Gereken kurulumu yapın. Sonrasında uygulama kısayolu masaüstüne gelecek. Masaüstünden uygulamayı açabilirsiniz.

Ardından uygulamayı açın. Eğer açılırken uyarı verirse tamam diyip geçin. Gerekli dosyalar seçilmemiş olacak. Onları da alttaki fotoğraf sayesinde yapın.

 

Hemen not düşeyim. Ben General Mobile Discovery 4GB ile anlatımı yaptım. Dosya adlarında değişiklik olabilir. Dikkat edin.

 

“Download-Agent” kısmı boş olduğunda en sağda 1 numaralı yerdeki başında klasör simgesi olan”Download-Agent” yazılı butona tıklayın. Zaten program dosyalarının kurulu olduğu dizine atacak sizi. Ayrıca gereken dosya adı da altta yazdığı gibi “MTK_AllInOne_DA.bin” olacak. Gereken dosyayı seçtikten sonra “Aç” butonuna tıklayın. İşlem tamamdır.

 

Bu sefer geldik alttaki “Scatter-loading File” kısmına. Gene aynı işlemleri yapacaksınız. Zaten gereken dizin açık ve ihtiyacı olan dosyanın adı yazıyor.

 

Yazılımı atmaya iyice hazır hale geldik. Son bir aşama daha kaldı.

 

İlk önce üst menüdeki “Options” kısmında “Check SWVer” tikini kaldırın. Ardından “Download” butonuna tıklayın. Biraz bekledikten sonra telefonunuxu bataryasız bir şekilde bilgisayara takın.

 

Ardından alt tarafta “Download DA” yazısı bir anda belirecek. Ve çok hızlı dolacak. Merak etmeyin herhangi bir sorun yok.

 

Ardından birkaç şey daha dolacak. En sonunda “Download Flash” çıkacak ve cihazınıza yazılım yüklenecek. Yaklaşık 10 dakika civarı sürüyor bu işlem.

 

İşlem tamamlanınca alttaki çubuk dolacak ve ekranda “Download OK” şeklinde bildirim çıkacak.

 

Telefonun USB kablosunu çıkarın. Bataryayı takın ve başlatın. İlk defa açıldığı için normalden biraz uzun sürecek. Ve sizin dil vs gibi ayarlar yapmanızı isteyecek.

 

Bir sonraki anlatımda görüşmek üzere.

Önceki Yazı
General Mobile Discovery 16GB KitKat Yazılımı
Sıradaki Yazı
Çin’den Numaralı Gözlük Almak!