15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Sahibinden Sitesinden GET ile Nasıl Ürün Satılır?

Bugün sizlerle sahibinden.com sitesi üzerinden yaptığım GET satışını ve aşamalarını anlatacağım.

Öncelikle neden bu siteyi belirledim?

Çünkü çoğu kategoride ilan verilebiliyor. Ev, araba başta olmak üzere çoğu alıcının baktığı yer sahibinden.com sitesi.

GET Nedir?

Güvenli ETicaret kısacası satıcı ile alıcı arasında sahibinden.com sitesinin belirli bir komisyon karşılığında aracılık yapmasıdır. Satıcı olan kişi ilanı verir. Alıcı olan kişi ürünü bulup kredi kartı ile satın alır. Alıcı olan kişi isterse öderken taksitlendirerek alma işlemini yapabilir. Bu yazıyı yazdığım tarih (09.06.2018) itibariyle taksit yapılabilecek ürünlerin fiyatlandırmaları şu şekildedir;

0 TL – 74,99 TL Arası Tek Çekim
74,99 TL – 149,99 TL Arası Peşin Fiyatına 3 Taksit
149,99 TL – 349,99 TL Arası Peşin Fiyatına 3 veya 6 Taksit
350 TL ve Üzeri Ppeşin Fiyatına 3, 6, 9 ve 12* Taksit Seçenekleri Bulunmaktadır.
* 350 TL ve üzeri ürünlerde sadece World Card’a özel 9 taksit yerine 12 taksit seçeneği sunulmaktadır.

Taksitle alınmış olması satıcıya geçecek paranın zamanını ve komisyonunu etkilemiyor. Siz güncel bilgi ve komisyon oranları için buradan yardım alabilirsiniz.

Neden GET?

Alıcı ve satıcı arasındaki dolandırılma ihtimalini neredeyse sıfıra indirmek için.

Şimdi gelelim başımdan geçenlere.

23.05.2018 tarihinde GET ile bir adet Canon marka fotoğraf makinesi satışa koydum. Çok yeni bir makine olmadığı için 110TL olarak fiyatını belirledim. Bu kategoride %9 komisyon vardı. Komisyon düşünce elime 100,10TL geçmiş olacaktı. Ayrıca satılmasını kolaylaştırmak için ücretsiz kargo seçeneğini işaretledim. Yani kargoyu ben ödeyecektim. Açıkçası yurtiçi kargo ile anlaşmaları var diye yaptım. Yoksa pahalı tutardı. Bu arada güncel fiyatlandırma bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

31.05.2018 tarihinde alıcı çıktı. Herhangi bir soru sormadı. Kendisine mesaj atarak ürünle ilgili bir sorusu var mı diye sordum. Teşekkür ederek olmadığını söyledi.

01.06.2018 tarihinde kargoya verdim. Kargoya verirken sahibinden.com mobil uygulamasından ürün ile işlemler kısmında kargo bilgisi gir bölümünde sipariş numarası vardı. Bu numarayı kargodaki görevliye ilettim. Herhangi bir ek bilgi iletmeme gerek kalmadı. Tüm bilgiler sisteme yansıdı. Ödediğim kargo ücreti de 5.50TL oldu. Şöyle fiyatlandırma bilgisi de ekleyeyim.

Tabi araya hafta sonu girdi falan. Pazartesi günü yani 04.06.2018 tarihinde alıcı kargoyu teslim aldı. Sanıyorum 17.00-18.00 gibi onayladı. Para satıcıya aktarıldı tarzı bir yazı gözükmeye başladı. Tabi mesai saati dışında olunduğu için beklemeye başladım.

Ertesi gün yani 05.06.2018 tarihinde sabah baktığımda para hesabımda yoktu. Yaklaşık 10.30 a kadar bekledim. Gelmeyince destek talebi oluşturdum. Destek talebi cevaplanmadan birkaç dakika önce iyzico tarafından ödememin hesabıma yapıldığı bilgisi e-posta yoluyla geldi. Ardından da cevap geldi sahibinden.com yönetiminden. Gelen e-postayı silmişim. Keşke silmeseydim de eklerdim.

Dün yani 08.06.2018 tarihinde de sahibinden.com tarafından alınan 9,90TL komisyonun faturası e-posta adresime geldi. Artık ne işime yarar bilmiyorum ama.

Sonlara gelecek olursak.

110TL ye bir fotoğraf makinesi sattım. 1 haftada alıcı çıktı. Komisyon (9,90TL) ve kargo (5,5TL) ücretini düştükten sonra elime 94,6TL geçmiş oldu. İki taraf için de herhangi bir sıkıntı olmadı.

Eğer evinizde duran eski ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde satmak istiyorsanız GET sistemini öneririm. Hatta alacağınızdan biraz kısıp kargo ücretini öderseniz alıcının gözünde daha iyi olabilirsiniz. Açıkçası ben de ürün alırken ücretsiz kargo olmasına dikkat ediyorum. Bir alıcı olarak kargo ücretini ödemek saçma geliyor.

Bol kazançlı ve sorunsuz satışlar dilerim 🙂

Önceki Yazı
JVM (Java Virtual Machine)
Sıradaki Yazı
Bilgisayarınızdan Site Engelleyin