15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Filbox Kapanıyor!

Daha öncesinde burada incelemesini yaptığım Filbox Platformu kapanıyor!

Filbox, Mart 2014 tarihinde kullanıcı testlerine başlanan, 6 Haziran 2014 tarihinde satışa çıkan ve Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapan dijital platform. Oflaz Medya Grubu tarafından kurulmuştur. 1 Ocak 2014 tarihinde Sinema TV kanallarının D-Smart platformundan çıkarılmasından dolayı bu kanalların uydu üzerinden yayınları kesilmiştir. Bu durumdan yaklaşık 2 ay sonra da platform hazırlıkları başlamış ve test kullanıcısı alımları yapılmıştır.

Filbox yayınlarında Irdeto 2 şifreleme sistemi kullanılmaktadır.

Filbox, CI ve CI+ modülleri kullanılarak, smart kart ile veya Humax marka Filbox cihazı satın alınarak izlenebilmektedir.

Şu anda platformda Sinema TV, Sinema TV 2, Sinema TV Aksiyon, Sinema TV Aksiyon 2, Sinema TV Aile, Sinema TV Aile 2, Sinema TV 1001, Sinema TV 1001 2, Sinema Komedi, Eurosport HD, FightBox, Viasat Nature, Viasat History, Viasat Explore, Da Vinci Learning, Discovery Channel Türkiye, Discovery HD Showcase, Discovery Science, Animal Planet, English Club TV kanallarının şifreli ve HD yayınları olmak üzere toplamda 20 kanal bulunmaktadır.

Ayrıca Türksat uyduları üzerinden yayın yapan yüzlerce şifresiz ve ücretsiz TV yayınları Filbox’tan izlenebilmektedir.

Filbox radyo reklamlarını sadece İstanbul FM’de yayınlamaktadır.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Filbox

Filbox Uydu Platform hizmeti 27.11.2018 tarihi itibariyle sona erecekmiş. Zaten son zamanlarda belgesel kanalları gitti. Çok az şifreli kanal kalmıştı. Firma da kapanıyormuş. İnternet sitesinde böyle bir açıklama var:

“Filbox Uydu Platform hizmeti 27.11.2018 tarihi itibariyle sona erecektir. Filbox üyeliğiniz devam ediyorsa, tarafınızdan tahsil edilmiş olan içerik ücretinizin kullanmadığınız kısmı size iade edilecektir. Filbox cihazının mülkiyeti size ait olup iade alınmamaktadır. İçerik ücret iadesi için aşağıdaki formda istenen bilgileri doldurmanızı rica ederiz.

Iban numarası üyelik sahibine ait olmalıdır.”

Hemen altında ise bir form var. Fakat form doldurunca hata veriyor. En iyisi müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek.

Ulam:Diğer
Önceki Yazı
Adil Kullanım Noktası (AKN) Sonrası Hızlar
Sıradaki Yazı
Filbox İade Alma