15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

İlk Amazon.com.tr Siparişim!

Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki Amazon Türkiye’ye giriş yaptı. Amazon.com.tr üzerinden erişilebiliyor.

Ben de amazon.com.tr üzerinden bir sipariş verdim. Sipariş ve kargo sürecini sizlere aktaracağım. Ürün incelemesini ise daha sonra yapacağım.

Öncelikle aldığım ürün Amazon Türkiye tarafından satılan bir üründü. Diğer satıcılar tarafından satılmıyordu. 50TL yi geçtiği için kargo ücreti alınmadı. Gayet makul bir sınır bence.

Şimdi geçelim yaşadığım sürece:

24.09.2018 tarihinde saat 23.44 de siparişimi verdim. Siparişimle ilgili e-posta geldi. Varış süresine 28 Eylül – 1 Ekim 2018 diyordu. Beklemeye başladım.

26.09.2018 tarihinde saat 15.32 de kargoya verildiğine dair e-posta aldım. Hemen baktım. MNG kargo ile yollamışlar. Benim için gayet iyi bir kargo. Aras olmasın da ne olursa olsun. Ufak bir bilgi vereyim. Amazon’un deposu Gebze’deymiş. Hatta gönderdikleri şube de “MNG AMAZON Şube” olarak geçiyor. Neyse devam edelim.

27.09.2018 tarihinde de bulunduğum ile geldi, dağıtıma çıkarıldı ve tarafıma ulaştı.

 

Amazon tahmininde yanıldı. Elime daha erken ulaştı. Ne güzel bir olay. MNG kargo ile anlaşmış olmalarına sevindim. Çünkü benle ilglienen şubeler arasında Aras kargo haricinde sorun yaşadığım bir şube yok. Tabi bu olaylar şubeden şubeye değişir.

 

Paketleri çok hoşuma gitti. Bence çok şık bir kutu. Tam bir Amazon kutusu. İlk defa Amazon şirketinden (Evet, yurtdışı da dahil) sipariş vermeme rağmen kutuyu görünce dedim aha bu Amazon diye. Kutuyu bu kadar çok övdükten sonra göstermemek olmaz.

 

 

Paketlemesi ortaydı. Şimdi onun fotoğrafını atmayayım. İncelemenin süprizi kaçar. Şöyle tarif edeyim. Kutunun içindeki ürün kutusunun etrafına kağıtlar vardı. Baloncuk olsa daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Ama bu da gayet yeterli olmuş.

Kargolama hızı olarak güzel diyebilirim. Geç saatte sipariş verdim. Bir sonraki günün sabahı da kargolanabilirdi. Ama çok gecikme yaşamadım. Kargodan dolayı da herhangi bir gecikme yaşamadım. Bence Amazon Türkiye kargolama süreci ve kargo konusunda güzel olmuş diyebilirim. Gerçi sorun yaşayıp yaşamayacağınız, sizin yaşadığınız yerdeki şubeye bağlı. Genelleme yapamıyorum bu konuda.

 

Fiyat avantajı olduğu zaman rahatlıkla alışveriş yapılabilir bir yer. Sorun yaşamadım ama yaşasaydım en kısa sürede sorunsuzca çözüleceğini düşünüyorum.

 

Diyeceklerim bu kadardı. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Amazon Kargo Ücreti Sildirme
Sıradaki Yazı
Quick Charge 2.0 Teknolojisini Kullanan Telefonlar