15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Amazon.com.tr Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

amazon.com.tr deki iade sürecimi anlatacağım. Bir yandan da iade konusunda bir rehber sayılabilir.

 

amazon.com.tr üzerinden aldığım ürün sorunlu geldi. Hemen iletişim kısmından yazdım. İade talebi için yardımcı oldular. İsterseniz kendiniz de başlatabiliyorsunuz. 30 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Ama ben yine de durumu anlatıp iade etmek istedim.

Bana bir iade kodu verdiler. MNG Kargo ile çalıştıkları için bu kod MNG Kargo’da geçerli. 4 Mart 2019 a kadar geçerliydi bu kod. Ben en kısa zamanda vermek istedim.

Ürünün kutusunu atmamıştım. Çünkü hemen açınca kusuru fark ettim. O yüzden tekrar aynı şekilde paketledim. Ama üzerindeki tüm etiketleri çıkardım.

MNG Kargo ya gittiğimde iade kodum var dedim. Hemen “Amazon mu?” sorusu ile karşılaştım. Çoğu şubedeki çoğu görevli biliyordur diye tahmin ediyorum. Evet dedim ve hem kodun hem talimatların olduğu sayfayı telefonumdan açıp gösterdim. Ad soyad bilgisi çıktı hemen. Teyit ettiler. Telefon numarası ve TC kimlik numarası istediler. Ardından işlem tamamlandı. Ürünlerin ulaşmasını beklemeye koyuldum.

Ertesi gün kargo Amazon’un iade departmanına ulaştı. İade sürecinin başladığı bilgisi gözüktü. Hemen canlı desteğe tekrar bağlandım. İşlemler tam mı diye sordum. Tamamdır, 1 ile 3 iş günü içinde yapılır dediler. Teşekkür ettim ve beklemeye başladım.

Bir sonraki gün hesap hareketlerini kontrol ettiğimde iadenin yatmış olduğunu gördüm.

 

İade işlemlerini kısaca bu şekilde hallettim. Siz de benzer aşamalar yaşarsınız.

 

Süre olarak öğrenmek istiyorsanız buradaki iade süreci incelememi okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı
Amazon.com.tr İade Süreci
Sıradaki Yazı
Proxy Nasıl Kullanılır?