15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Tivibu İncelemesi

Bugün başka bir televizyon platformu olan Tivibu incelemesiyle karşınızdayım.

Tivibu mobil indirim kampanyası kapsamında hattımı Türk Telekom faturalıya taşıyıp Tivibu Süper Paketi aylık 1 TL ye almış oldum. İki yıl taahhüt verdim. Kurulum hizmeti almadım. Eğer televizyon için çanak anten bağlantınız yoksa dış kurulum ücreti 132 TL olarak belirtilmiş. 12 ay taksit ile ayda 11 TL ödüyorsunuz. Eğer self kurulum olan bayiden almazsanız iç kurulum ücretli. Ücreti 84 TL olarak belirlenmiş. Peşin veya 24 ay taksitli ödüyorsunuz. Taksitli olursa aylık 3.5 TL ye denk geliyor. Ben self kurulum bayisinden aldım. Bu listeden self kurulum bayilerine erişebilirsiniz.

Gelelim içeriğine. Yerli kanallar, yabancı kanallar, sinema, spor, belgesel, çocuk, yaşam ve eğlence, müzik kanalları var bu pakette. Filbox a göre oldukça güzel kanallar. Tivibu film kanalları var. İçeriği hoşuma gitti. Parasını fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. Zaten 1 liraya daha ne olabilir ki 🙂

Bu kampanya kapsamında 1 yıllık tivibu go süper paket de mevcut. Gayet güzel içeriği. Hoşuma gitti. Uydu alıcısındaki tüm kanallar mevcut. Filbox hemen de sadece şifreli kanallar vardı. Ulusal kanallar yoktu. Bunu sevdim.

Yavaşça uydu alıcısına gelelim. Verdikleri kutuda Vestel S7830 yazıyor. İnternette ayrıntılı bilgi bulamadım ne yazık ki. En beğenmediğim şey uydu alıcısı oldu. Malzeme kalitesi çok kötü.

Kutu içeriğinde uydu alıcısı, güç adaptörü, kumanda ve pilleri, HDMI kablosu, Ethernet kablosu ve kullanma kılavuzu çıkıyor.

Uydu alıcısının ön tarafında Tivibu logosu var. Logonun hemen altında açma kapama düğmesi, kanal ileri geri düğmesi mevcut. Sağında ise kanalın numarasını ve saati yazan ekran mevcut. Onun sağında ise USB portu. Bu port 2.0 girişe sahip. Ne işe yarıyor bulamadım. Kayıt yapmıyor. Cihaz takınca tepki vermiyor. Çözemedim açıkçası. Arka tarafında ise Analog A/V Output çıkışı var. Bu çıkış standart 3.5mm gibi gözüküyor. Tam incelemedim. Kutudan çıkan ve bunu scart girişe çeviren kablosu var. Onu kullanabiliyorsunuz. Ama HD bir uydu alıcısı ve paket olduğu için HDMI mantıklı olan tabi ki. Bir sonrasında RS232 girişi var. Mini USB şeklinde ama. Bunun için özel kablo almanız lazım. Bu gereksiz olmuş bence. Dijital ses çıkışı da mevcut. Anten girişi mevcut doğal olarak 🙂 HDMI girişi var. Ethernet girişi var. Maalesef wifi yok. Bu kötü olmuş bence. Modem yakınsa kullanabiliyorsunuz. Yoksa gereksiz. Ve adaptör girişi mevcut.

Cihazın malzeme kalitesi berbat. Sevmedim. Ama cihazın yazılım kısmı hoşuma gitti. Sade ve orta hızda çalışan bir arayüz. İnternete bağladığınızda Tivibu Go bilgileri ile giriş yapıp Tivibu Go platformuna erişebiliyorsunuz. Bu özelliği çok hoşuma gitti. Ayrıca YouTube da mevcut. Android TV Box özelliği görüyor diyebilirim. Tabi wifi olmayan bir Android TV Box. 1080p görüntü çıkışı verebiliyor. Ama 1080p yayın yok 🙂 YouTube ve Tivibu Go da faydalı olabilir bu özelliği.

Kumandası çok hoşuma gitti. Kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Sadece biraz fazla küçük. Yanından çıkan piller de dandik. İyi bir alkalin pil almanızı öneririm.

Adaptörü 12V 2A bir adaptör. Detaylı fotoğrafını ekledim. Biraz kaba geldi bana açıkçası.

HDMI kablosu çok hoşuma gitmedi. Ama görüntüde kalite kaybı yaşatmıyor.

Ethernet kablosu da standart bir kablo. Cat 5 gibi bir şey olması lazım. Herhangi bir sıkıntısını görmedim.

Değerlendirmeye gelecek olursam. Eğer bu kampanyadan bu fiyata yararlanabiliyorsanız kaçırmayın derim. İçeriği güzel. Film ve belgesel kanalları fazlasıyla iyi.

Fotoğraflar
Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Neden SSD?
Sıradaki Yazı
İmaj Dosyası Açma