15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Media Markt’tan Fotoğraf Çıktısı Almak

Bazı Media Markt şubelerinde fotoğraf çıktısı alma imkanınız oluyor. Ben gittiğim şubede var mı diye öğrenmek için müşteri hizmetlerini (0850 222 1 500) aradım. Konuyla ilgili kayıt açtılar. Acil olduğunu da belirttim. Yaklaşık 2 saat sonra şubeden aradılar. Cihazın mevcut olduğunu ve aktif olarak çalışabilecek durumda olduğu bilgisini aldım. Ardından fotoğraflarım ile şubeye gittim.

 

İlk başta danışmaya sordum. Danışma ile müşteri hizmetleri bitişikti. Hemen ikisinin dibindeymiş cihaz. Ben gittiğimde kapalı konumdaydı. Açtılar.

 

Böyle bir cihaz. Bilgisayar ile çıktı cihazı birleşik şekilde.

 

Windows 7 işletim sistemine sahip bir cihaz. Windows tam anlamıyla açıldıktan sonra fotoğraf baskı uygulaması otomatik açılıyor. Önce fotoğrafları nereden alayım diye soruyor, ardından fotoğrafları seçiyorsunuz. Seçimi yaptıktan sonra boyutunu soruyor. Seçeneklerin tamamına bakmadım. Bir kısmı bu şekilde.

 

Fiyatları da altında yazıyor. Kendinize uygun seçeneği işaretledikten sonra devam ediyorsunuz.

 

Eğer beyaz çerçeveli bir seçenek seçmediyseniz bu aşama geliyor. Ben 10×15 ve 13×18 olarak fotoğraf bastırdım ve ikisinde de bu seçenekleri sordu. Diğerleri hakkında tam bir şey diyemeyeceğim.

Bu işlemlerden sonra seçtiğiniz şekilde işlenen fotoğrafların ön izlemeleri geliyor. En alttaki menüde (bir önceki fotoğraftaki geri ve iptal butonlarının bulunduğu yer) kaç adet fotoğraf olduğu ve fiyatı yazıyor. Herhangi bir sorun yoksa ilerliyorsunuz. İlerledikten sonra size adınızı soruyor. Sonrasında cihaza taktığınız USB belleği çıkartmanızı istiyor ve fotoğrafları basmaya hazır hale geliyor. Fotoğrafların basılması için gene danışmaya gidiyorsunuz. Ödemenizi de yapıyorsunuz. Ardından cihazın başında beklemeye koyuluyorsunuz.

 

Tüm işlemler bu kadar basit. Kendi kendinize kolayca fotoğraf çıktısı alabiliyorsunuz.

Önceki Yazı
Kendi Biyometrik Fotğrafınızı Kendiniz Çekin
Sıradaki Yazı
TDS Metre Nedir?