15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Zyxel Garanti İşlemleri

Eski modemim olan Zyxel marka VMG3312-B10B model ürününü TTNet (Yeni adıyla Türk Telekom) kullanırken almıştım. O zamanlar kampanya vardı. 2 yıl taahhüt verene bedavaydı. O kampanyadan almıştım. Sonrasında da 13 ay geçince Türknet e geçtim. VDSL de desteklediği için değiştirmedim. 1 yıla yakın kullandım. İnternetim 100mbps olduğu ve modemin 802.11 ac veya diğer adıyla 5 GHz desteği olmadığı için kablosuz olarak hızı tam alamıyordum. Yeni modem almayı düşündüm. TP-Link markasının Archer VR400 modelini almaya karar verdim. VMG3312-B10B modemi de kenara kaldırdım. Satayım dedim. Ufak bir sorunu vardı. Tam 24 saat sonra kendine reset atıyordu. Ben de kullanmadığım zamanlarda kapattığım için takmadım. Ama satarken düzgün satayım diye düşündüm. Bunun için de 444 1 759 numaralı müşteri hizzmetlerini aradım. Sorunumu anlattım. Önce bağlanıp sürümüne falan baktılar. Ama sorun ondan değildi, biliyordum. Başka modemle sorun olmadığını da belirtince garantiye yollamam için kayıt açtılar. 19.05.2018 de oldu bu işlemler. Bana MNG kargo ile çalıştıklarını ve gönderirken firma kodu olarak 97630445 kodunu belirtmemi ilettiler. Ben de 23.05.2018 de gönderimi yaptım. Modem ve adaptörü gönderdim. Güzelce baloncuklarla kapladım. 24.05.2018 tarihinde kargom ulaştı ve bilgilendirme SMS i geldi. Tahmini bakım süresi 48 saat olarak belirtiliyordu. Bitince tekrar bilgilendirme yapacaklar da diyordu. Ben de ses çıkmadığı için 26.05.2018 de aradım. Durumu sorgulamak istediğimi belirttim. Değişim kararı çıktığını ve hafta sonu araya girdiği için en yakın iş gününde kargoya verileceği bilgisini verdiler. Teşekkür edip beklemeye başladım. 28.05.2018 de kargoya verildiği bilgisi ve takip numarası geldi. Kargoda ufak sorun oldu. Farklı bir ilçeye gitti. ZyXEL ile çözmeye çalıştım ama olmadı. Ben de MNG kargo ile çözdüm. 30.05.2018 de teslim almış oldum. İşlemler kargo süreleri dahil 1 hafta sürdü. Tabi bu ana modemim olsaydı göze alamazdım açıkçası. Olmadığı için biraz rahatım. Süre hakkında çok yorum yapamadım. Uzun sürdü biraz. Tabi araya hafta sonu (2 gün) ve kargo yönlendirmesi (1 gün) işleri girdi. Onları çıkarırsak 4 gün. Kötü bir süre değil. Ama internet sizin için olmazsa olmaz ise yollarken bir şekilde yedek modem bulmanızı öneririm.

Gelelim değişimden gelen ürüne

Türk Telekom logolu kutuda falan geldi. Sıfır kutu içeriği falan her şey var. Oysa ben sadece adaptör ve modem yollamıştım. Gelen modemin adaptörü çok kaliteli duruyor. Eskisi baya dandikti bunun yanında. Onun dışında splitter ve ethernet kabloları aynı. Teknik özellikleri aynıdır diye düşünüyorum. Sonuçta aynı model. Ama dediğim gibi TTNet yerine Türk Telekom logolu yani yeni ürün.

Kısacası araya giren günleri çıkarırsak 4 gün gibi bir sürede tamamlandı işlemler. İlk defa bu kategoride ürünü garantiye yolladığım için karşılaştırma şansım yok. Ama kontrol edildiği ve birebir değişim garantisi olmadığı için iyi diyebilirim.

Tüm emeği geçen ZyXEL çalışanlarına teşekkür ederim.

Önceki Yazı
Tivibu Arıza Kodları ve Çözümleri
Sıradaki Yazı
Sitemap “File not found” Hatası