15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

Cepteteb Başvuru Süreci

Bugün sizlerle bir banka başvuru süreciyle karşınızdayım. Cepteteb bir dijital bankacılıktır. Fiziksel şubesi yoktur. Enpara gibidir. Herhangi bir hesap işletim ücreti vs yoktur.

 

Ufak bir tanıtımdan sonra yaşadıklarıma geçeyim.

 

18.06.2018 tarihinde internet üzerinden başvurumu yaptım. – Başvuru yapmak isteyenler için adresi vereyim. –

 

Ardından başladım beklemeye.  Tarafıma herhangi bir arama yapılmadı. Sadece buradaki sayfadan durumu sorguladım.  Çok güncelleniyor mu bilmiyorum. Kuryeye verildi gibi bilgiler yazmıyordu.

 

22.06.2018 tarihinde adresime kurye geldi. Sözleşmeyi imzalattı, kimlik fotoğrafımı aldı (araştırırken kimlik fotokopisinin alındığını ekşisözlükte duymuştum), ardından sözleşmenin bur kopyası ile kartı zarfın içinde verdi. Aynı günün akşamı Aktif İleti, SMS ve E-Posta yoluyla gönderinin teslim edildiği bilgisini verdi. Keşke bi yola çıkarken de deseydi ama neyse.

 

Ardından beklemeye başladım. Daha giriş bilgileri falan gelmemişti.

 

25.06.2018 tarihinde hoş geldiniz mesajı geldi. Hemen Android uygulaması üzerinden online işlemlere giriş işlemini yaptım. Kart şifresini de buradan ayarladım. Ve kullanmaya hazır hale geldim.

 

İşlemler tam 1 hafta sürdü. İş günü olarak değerlendirirsek 5 iş günü içinde bitmiş oldu. Benim bildiğim kadarıyla bu şekilde dijital bankacılık olan bir cepteteb bir de enpara var. Başvuru süreci süresini ve aşamalarını enpara hesabım olmadığı için karşılaştıramıyorum. Ama 5 iş günü gayet kısa bir süre bence. Benim açımdan işlemler gayet kolaydı. Tek eksiği bilgilendirme kısmıydı. Başvuru formunu doldurduktan sonra işlemler hakkında arayarak veya SMS ile haber verebilirlerdi. Yapabileceğim tek eleştiri bu.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
NTK003 Kullanma Kılavuzu
Sıradaki Yazı
Quick Charge 3.0 Adaptörün İçinde Neler Var?