15 1 0 4000 1 https://haktanbozer.com.tr 300

amazon.de Sipariş İncelemesi

Bugün sizlerle amazon.de üzerinden vermiş olduğum siparişi inceleyeceğim. Daha önceden amazon.com ve amazon.com.tr üzerinden siparişlerim vardı. İlk sefer amazon.de ile alışveriş yaptım. Hemen tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle ne yazık ki Türkiye’ye ücretsiz kargo yok. Eskiden varmış. Sonra kaldırmışlar. En azından indirimli kargo ile devam edebilirlerdi diye düşünüyorum. Bazen kargo ücreti alışveriş yapmaya engel oluyor.  Çok uzatmayayım.

 

22.11.2018 Perşembe günü siparişi verdim.

26.11.2018 Pazartesi günü kargolandı. MNG_KARGO_TR ile gönderdiler. Şaşırdım açıkçası. Takip kısmını bulamadım. Sadece amazon.de üzerinden takip edebildim. Eğer takip etme yolunu bulursam sizlerle paylaşırım.

28.11.2018 Çarşamba günü yani bugün ulaştı.

 

Kargolanma zamanı belirtilmemişti sipariş verirken. Ama uzun sürmedi. Kargoya verildikten iki gün sonra ulaştı. Türkiye de 600 km den fazla iki il arası kargo alsanız da aynı sürede ulaşıyor. MNG kargo olması şaşırttı beni. Takip kısmı sıkıntı ama. MNG Kargo müşteri hizmetleri ile konuşmak lazım sanırım. Dediğim gibi bu konuyu araştırıp sizlerle paylaşacağım.

Ulam:İnceleme
Önceki Yazı
Tupperware Eko Şişe 1L İncelemesi
Sıradaki Yazı
DeFacto.com.tr Sipariş İncelemesi